LIVE SCORES

Δευτέρα 23 Αυγούστου 2010

Β’ Γερμανίας: Μόνο τη νίκη θέλει η Μπόχουμ

Ανώμαλα προσγειώθηκε το μεγάλο φαβορί για άνοδο στην Μπουντεσλίγκα μέσα στο Οφενμπαχ, γνωρίζοντας την ταπεινωτική ήττα με 0-3 και ταυτόχρονα τον αποκλεισμό από τη διοργάνωση του Κυπέλου. Σε κανένα σημείο του παιχνιδιού δεν πρόβαλε αντίσταση και απλά παρακολουθούσε τον ξέφρενο ρυθμό των γηπεδούχων.

Ίδρωσε πολύ η βαυαρική ομάδα για να πάρει την νίκη και την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλου. Κόντρα στην ερασιτεχνική Φερλ βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ, ενώ ήταν και τυχερή που μέχρι τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου δεν δέχτηκε ακόμη κάποιο άλλο τέρμα. Η 1860 Μόναχο με την πλάτη στον τοίχο ανέβασε μια ταχύτητα παραπάνω στο δεύτερο ημίχρονο και κόντρα σε ένα «σινικό» τείχος κατάφερε με δυο γκολ του Αιγκνερ να πάρει το επιθυμητό αποτέλεσμα.