Σάββατο 4 Σεπτεμβρίου 2010

Προτάσεις ημέρας

ΚΟΥΙΝ ΟΦ ΣΑΟΥΘ – ΙΣΤ ΦΑΪΦ
ΠΑΛΜΕΡΣΤΟΝ (6.412) * 200 ΧΛΜ.

ΚΟΥΙΝ ΟΦ ΣΑΟΥΘ (Α): Διπλασίασε τις νίκες και τους βαθμούς της στο πρωτάθλημα η Κουίν οφ Σάουθ κερδίζοντας στο γήπεδο της πολύ εύκολα με 3-0 τη Ρος Κάουντι. Το πρώτο γκολ από τον Κουίν στο πρώτο λεπτό, ενώ στο 21’ ο Κόνροϊ έκανε το 2-0 και κάπου εκεί τελείωσε το ματς αφού η φιλοξενούμενοι αν και προσπάθησαν, δεν είχαν τις δυνάμεις να αντιδράσουν. Στον προηγούμενο γύρο η ομάδα του Μπράνιγκαν είχε αποκλείσει εκτός έδρας τη Ντανφέρμλιν στα πέναλτι (1-1) Θα λείψουν ο αμυντικός ΜακΓκάφι (4 /1) και ο μέσος Κουίν (4/1) που τραυματίστηκαν στον τελευταίο αγώνα.

ΙΣΤ ΦΑΪΦ (Β): Δεύτερο τρίποντο στο πρωτάθλημα για την ομάδα του Στιβ Κρόουφορντ και μάλιστα με εντυπωσιακό τρόπο. Δεν συνάντησε βέβαια ιδιαίτερη αντίσταση από τη Νταμπάρτον όμως το τελικό 6-0 στο Μπέιβιου είναι ενδεικτικό της εικόνας του αγώνα. Τρία γκολ σε κάθε ημίχρονο, ένα δοκάρι και αρκετές ακόμη ευκαιρίες συνέθεσαν τη μεγάλη αυτή νίκη για τους Φάιφερς.

Στον προηγούμενο γύρο είχε αποκλείσει με 3-1 εντός τη Στέρλινγκ Αλμπιον.
Παραμένουν εκτός δράσης από την αρχή της σεζόν οι μέσοι Μπράουν και Μπρου

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Δεν είναι ομάδα που θα κλειστεί πίσω η Ιστ Φάιφ. Όπως εξάλλου βλέπουμε στα στατιστικά της 2 και over 2,5 goal